Pěšky do školy 2019

4.10.2019

Pěšky do školy na ZŠ Tyršova 

V polovině září odstartoval druhý ročník osvětové kampaně Pěšky do školy, která má upozornit nejen na důležitost pohybu jako prevence dětské obezity, ale hlavně na nutnost zvýšení bezpečnosti před školami. Ta je často narušena právě rodiči-řidiči, kteří vozí své děti až před brány škol, kde vznikají nepřehledné a nebezpečné situace. Tuto akci pořádá nezisková organizace Pražské matky, která se dlouhodobě zaměřuje na bezpečný pohyb v pražských ulicích. 

Cílem kampaně Pěšky do školy je založit tradici pěších dnů a zvýšit počet dětí, které se budou pravidelně dopravovat do školy pěšky. Chce dětem i rodičům nabídnout zážitek ze společné cesty, která může být příjemná a zábavná.

Naše škola uspořádala akci Pěšky do školy od 16. do 20. 9. Slavnostní Pěší den se konal 18.9. Někteří Ekotýmáci drželi transparent a hlídali, aby ke škole nezajížděla auta. Další fotili nebo natáčeli průběh akce. U dvou vchodů do školy rozdávaly ekotýmačky dětem, které přišly do školy pěšky nebo přijely MHD, fit tyčinky a tematickou placku.

Od pondělí do pátku žáci ve třídách zapisovali na plakát, jak se každý den dopravovali do školy. Zeleně vybarvili políčko, pokud šli pěšky nebo jeli MHD. Oranžovou vybarvili ti, kteří jeli autem a alespoň 300 m došli ke škole pěšky. Červená barva značí cestu autem až ke škole. Za každé zelené políčko dostala třída jeden bod, za oranžové půl bodu, za červené nulu. Na prvním stupni byla nejlepší 4.A a potom 2.B společně s 3.B. Na druhém stupni získala největší počet bodů na žáka třída 7.B, na druhém místě se umístila 6.A. Obě třídy jsou zároveň nejlepší z celé školy.

18.9. přišlo do školy pěšky, přijelo MHD nebo došlo pěšky od auta zaparkovaného dále od školy 97,5 % žáků. To je o půl procenta více, než minulý rok.

Kromě plakátu děti vyplňovaly pěší deníky, které pro statistiku a návrhy magistrátům měst a obcí využijí Pražské matky.

Celá akce byla provázena nadšením mnoha dětí, které se rády dopravují do školy ekologicky.

Ing. Ilona Fibichová, koordinátor Ekoškoly ZŠ a MŠ Tyršova, Praha 5 Jinonice

Zoom gallery Zoom gallery Zoom gallery Zoom gallery Zoom gallery Zoom gallery Zoom gallery Zoom gallery Zoom gallery Zoom gallery Zoom gallery Zoom gallery Zoom gallery Zoom gallery Zoom gallery

Tyršova > Základní škola > Ekoškola > Akce - fotografie > Pěšky do školy 2019