Jarní úklid 2023

13.4.2023

Letošní nápad na jarní úklid vzešel od dětí ze 3. tříd. Paní učitelky s dětmi ze 3.A a 3.B se rozhodly s dětmi přivítat jaro úklidem odpadků v okolí naší školy, aniž by věděly, že to “před covidem” bývala školní tradice.

Přímo na pozemku školy již před měsícem uklízeli žáci během odpolední družiny. Teď jsme se rozhodli na jaro nachystat i nejbližší okolí školy. Do akce se nakonec zapojilo devět tříd z 1. i 2. stupně - měla jsem radost, že se na úklidu podílely i děti z 1. tříd, a dokonce obě deváté třídy.

Naše třída 4. A se k úklidu dostala až 5. vyučovací hodinu. Nejdříve to vypadalo, že už je vše uklizeno a že už nikde žádné odpadky nejsou. Poodešli jsme tedy dál od školy, až na okraj parku a nakonec i mezi nejbližší domy jinonického sídliště - a tam jsme našli dost odpadků na zaplnění velkého pytle. Sotva jsme ho unesli! Děti s nadšením odpadky sbíraly a nosily do připraveného pytle. Myslím si, že si to opravdu užily. Všichni jsme si zažili uspokojivý pocit z dobře vykonané práce. Třídy nakonec uklízely od Jinonického metra, kolem školy, v parku za školou až k sídlišti. A tak do Jinonic už jaro může bez obav přijít!

Mgr. Gabriela Šímová a 4. A

Zoom gallery Zoom gallery Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery   Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery