Recyklace očima mladého vědce

5.1.2022

V rámci programu Recyklace očima mladého vědce na téma Elektrospotřebiče se žáci dozvěděli nové informace a vyzkoušeli si zjistit, co všechno je třeba k výrobě mobilního telefonu.

V programu si žáci rozebrali starý mobilní telefon a projevili tak nejen svoji manuální zručnost, ale také objevili, jaké všechny součástky a materiály mobilní telefon obsahuje. Díky této činnosti zjistili, co všechno za suroviny je potřeba pro výrobu telefonu. V dalších aktivitách se žáci nejdříve dozvěděli o metodách třídění a separace materiálů k recyklaci a poté si sami tyto metody ve skupinkách vyzkoušeli a odůvodnili. V poslední aktivitě se lektoři zaměřili na obnovitelné zdroje, udržitelnost a na snižování tvorby odpadu. Společnou diskuzí žáci přicházeli na to, jak co možná nejvíce snížit produkci odpadu, a jak každý z nás může k tomu přispět, aby odpad vůbec nevznikal, nebo vznikl v co nejmenším množství. Tuto tématiku doplnili svojí koláží ze součástek a příběhem recyklace.

Mgr. Petra Laštovková

Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery

Tyršova > Základní škola > Ekoškola > Akce - fotografie > Recyklace očima mladého vědce