Pěšky do školy

12.9.2019

Vážení rodiče, naše škola se připojuje k výzvě Pěšky do školy. Pomozte nám vytvořit pro Vaše děti bezpečné, zdravé a příjemné prostředí před školou a zkuste nechat auto doma. Chápeme, že pro mnohé z Vás je z různých důvodů cesta autem nezbytná. Zkuste tedy alespoň zaparkovat auto 5 až 10 minut od školy a nechte Vaše dítě dokončit cestu pěšky, nebo jej doprovoďte. Společná cesta je pro děti důležitá a může být navíc příjemná a zábavná.

U nás ve škole proběhne akce Pěšky do školy v termínu 16.9. – 20.9. 2019; slavnostní Pěší den proběhne ve středu 18. 9.

Vyzýváme všechny děti, aby přišly do školy pěšky, přijely na koloběžce nebo na kole. Děti, které cestují zdaleka, mohou samozřejmě použít veřejnou dopravu. Pokud chcete myšlenku akce podpořit nebo si užít ranní procházku se svým dítětem, registrujte se do rodičovské výzvy na www.peskydoskoly.cz.

Zatím se k výzvě připojilo přes 40 škol. Pěšky se bude chodit v Praze, Ostravě, Plzni, Hradci Králové, Písku, Jihlavě, Lipníku nad Bečvou, Lanškrounu, Hradištku, Liberci či Šumperku a další města se stále přidávají. Více se o kampani dozvíte na www.peskydoskoly.cz.

18. 9. dostanou děti před školou sladkou odměnu a celý týden budou třídy soutěžit o hodnotné ceny. Soutěžíme o nejvíc cest do školy bez aut.

Ilona Fibichová a Ekotým  ZŠ a MŠ Tyršova

Tyršova > O škole > Aktuality > Pěšky do školy
Loading...

Další novinky

Stránkování

 
Loading...

Další novinky

Stránkování