Pěší den

7.9.2018

Vážení rodiče, 19.září pořádáme v rámci kampaně Pěšky do školyPĚŠÍ DEN, jehož cílem je podpořit bezpečnější zdravější a ekologičtější cesty do školy. Vyzýváme proto všechny děti, aby přišly do školy pěšky, na koloběžce nebo na kole. Pokud děti cestují zdaleka, mohou samozřejmě použít veřejnou dopravu.

Chápeme, že pro mnohé z Vás je z různých důvodů cesta autem nezbytná. Zkuste tedy alespoň zaparkovat auto dál od školy a nechte vaše dítě dokončit cestu pěšky, nebo jej doprovoďte. 

Každé auto před školou znečišťuje vzduch, který pak děti celý den dýchají. Ranní provoz je pro děti nebezpečný. Dávejte proto pozor, když parkujete, couváte, otáčíte se, nebo vjíždíte tam, kde může být hodně dětí!

Velice prosíme všechny rodiče a děti, aby přišli do školy pěšky. Děti budou u vchodu školy uvítány a dostanou malou pozornost. Někteří žáci budou tento den zaznamenávat a dokumentovat v rámci soutěže o nejlepší reportáž. Dále prosíme rodiče o spolupráci, pokud má někdo možnost přispět nějakými drobnostmi ( bonbony, tyčinky, propisky……), ať mě napíše na školní mail. Předem moc děkuji.

Ing. Ilona Fibichová koordinátor Ekoškoly ZŠ Tyršova, Praha 5

ilona.fibichova@tyrsova.cz

Soubor:pesi_den.pdfPopis:

Tyršova > O škole > Aktuality > Pěší den