Pěší den

13.9.2023

Pěší den

Vážení rodiče, naše škola se pošesté připojuje k výzvě Pěšky do školy. Pomozte nám vytvořit pro Vaše děti bezpečné, zdravé a příjemné prostředí před školou a zkuste nechat auto doma. Chápeme, že pro mnohé z Vás je z různých důvodů cesta autem nezbytná. Zkuste tedy alespoň zaparkovat auto 5 až 10 minut od školy a nechte Vaše dítě dokončit cestu pěšky, nebo jej doprovoďte. Společná cesta je pro děti důležitá a může být navíc příjemná a zábavná.

U nás ve škole akce Pěšky do školy proběhne v termínu 18. 9. – 3. 10. 2023; slavnostní Pěší den proběhne ve středu 20. 9.

Vyzýváme všechny děti, aby přišly do školy pěšky, přijely na koloběžce nebo na kole. Děti, které cestují zdaleka, mohou samozřejmě použít veřejnou dopravu. Pokud chcete myšlenku akce podpořit nebo si užít ranní procházku se svým dítětem, registrujte se do rodičovské výzvy na www.peskydoskoly.cz.

Loni se účastnilo akce 306 škol a přes 72 000 dětí.

Více se o kampani dozvíte na www.peskydoskoly.cz.

20. 9. dostanou děti před školou sladkou odměnu a celé 2 týdny od pondělí 18. 9. budou třídy soutěžit o hodnotné ceny. Soutěžíme o nejvíc pravidelných cest do školy bez aut JJJ.

                                                                                Ilona Fibichová a Ekotým Tyršovy ZŠ a MŠ 

Soubor:pĚŠÍ-den_dopis-rodičům-_2023.docPopis:

Tyršova > O škole > Aktuality > Pěší den