Pěší den

10.9.2021

Pěší den

Vážení rodiče, naše škola se počtvrté připojuje k výzvě Pěšky do školy. Pomozte nám vytvořit pro Vaše děti bezpečné, zdravé a příjemné prostředí před školou a zkuste nechat auto doma. Chápeme, že pro mnohé z Vás je z různých důvodů cesta autem nezbytná. Zkuste tedy alespoň zaparkovat auto 5 až 10 minut od školy a nechte Vaše dítě dokončit cestu pěšky, nebo jej doprovoďte. Společná cesta je pro děti důležitá a může být navíc příjemná a zábavná.

U nás ve škole akce Pěšky do školy proběhne v termínu:16. 9. – 30. 9. 2020; slavnostní Pěší den proběhne ve středu 22. 9.

Vyzýváme všechny děti, aby přišly do školy pěšky, přijely na koloběžce nebo na kole. Děti, které cestují zdaleka, mohou samozřejmě použít veřejnou dopravu. Pokud chcete myšlenku akce podpořit nebo si užít ranní procházku se svým dítětem, registrujte se do rodičovské výzvy na www.peskydoskoly.cz.

Zatím se k výzvě připojilo přes 40 škol. Pěšky se bude chodit v Praze, Ostravě, Plzni, Hradci Králové, Písku, Jihlavě, Lipníku nad Bečvou, Lanškrounu, Hradištku, Liberci či Šumperku a další města se stále přidávají. Více se o kampani dozvíte na www.peskydoskoly.cz.

22. 9. dostanou děti před školou sladkou odměnu a celé 2 týdny od čtvrka 16. 9. budou třídy soutěžit o hodnotné ceny. Soutěžíme o nejvíc pravidelných cest do školy bez aut.

                                                                                Ilona Fibichová a Ekotým Tyršovy ZŠ a MŠ 

 Soubor:letak_rodice.pdfPopis:

Soubor:desatero-tabulka.pdfPopis:

Tyršova > O škole > Aktuality > Pěší den