Ekookénko 7

12.4.2017

Začíná jaro, příroda se pomalu probouzí a my všichni se těšíme na teplo a sluníčko.

Náš ekotým ve spolupráci i s dalšími žáky školy vytvořili nový Ekokodex, který je umístěn ve výklenku na chodbě nalevo od hlavního vchodu do školy. Vybrali jsme symbol stromu, protože stromy máme všude kolem naší školy. Sýkorky na stromě připomínají, že máme na školní zahradě 10 ptačích budek, o které se staráme. Každý rok je čistíme a sýkorky je na jaře zahnízdí. Náš ekokodex  má 10 pravidel, kterými se žáci snaží řídit, aby se jim v ekoškole líbilo.

A teď nějaké informace o akcích od minulého vydání ekookénka.

10. ledna proběhl na naší škole program Šplhavci a obyvatelé dutin. Pracovníci Ornity  dětem od 1. do 9. třídy představili prezentaci o šplhavcích žijících v ČR, vysvětlili souvislost mezi stavbou jejich těla a způsobem jejich života. Děti zjistily, proč se datlovi netřese mozek, když tak silně a rychle tesá do stromu a další zajímavosti. Žáci si mohli prohlédnout živé i vycpané exempláře živočichů.

V pátek 10. února jsme s 9. třídou navštívili program "Není kámen jako kámen" ve středisku ekologické výchovy Toulcův dvůr. Program byl interaktivní a zajímavý. Žáci zjistili, že se s minerály a horninami mohou setkat v běžném životě téměř na každém kroku. Některé zajímavosti jsou na fotografiích, které jsme během akce pořídili.

Za měsíc a něco nás čeká audit a obhajoba titulu ekoškola. Proto prosím všechny žáky a zaměstnance školy, aby si prohlédli  na webových stránkách naší školy stránku Ekoškola, nástěnku, nový ekokodex, aby všichni správně třídili, šetřili vodou, papírem i papírovými utěrkami a elektrickou energií. Pokud jsou ve třídách poničené cedulky na třídících nádobách, prosím udělejte nové.

Za ekotým předem moc děkuji.

Ilona Fibichová koordinátor EVVO

eko7.jpg

Loading...

Články

Stránkování

12 >
 
 
Loading...

Články

Stránkování

12 >